В края на 70-те години на миналия век Стив Рубел се превърна в легенда за нюйоркския нощен живот. Неговият клуб Studio 54 беше епицентърът на света, място, където звезди, артисти и обикновени хора се сливаха в оазис на музиката и свободата. Въпреки това, грандиозният му успех беше помрачен от арогантност и криминални прояви, които сложиха край на ерата на диското.

Studio 54 не беше просто клуб, а истинско убежище за знаменитости като Анди Уорхол, Шер, Бианка Джагър и Майкъл Джексън. Рубел и неговият партньор Иън Шрейгър създадоха феномен, базиран на строг подбор на входа, където самият Рубел решаваше кой заслужава да прекрачи прага.

Краят дойде след само три години. През 1978 г. Рубел се похвали пред медиите, че клубът печели милиони, което привлече вниманието на властите. Последвалото разследване разкри систематично укриване на данъци в размер на над 400 000 долара. След зрелищен обиск и съдебен процес, двамата съдружници бяха осъдени на затвор.

След излизането си от затвора Рубел се опита да възстанови кариерата си, но без същия успех. През 1985 г. той беше диагностициран с ХИВ, а четири години по-късно почина едва на 45-годишна възраст. Въпреки трагичния край, Studio 54 остава в историята като символ на една епоха на безграничен блясък.


Leave a Reply