Столицата все още е под въздействието на шока след агресивната проява на жена, която нападна четирима души в центъра на града. Столичната дирекция на вътрешните работи успя да локализира и задържи извършителката, чиято самоличност и мотиви тепърва ще бъдат изяснявани.
В социалните мрежи обаче се появи стряскащо свидетелство от мъж, който твърди, че е имал пряк досег с жената часове преди атаката. Според неговия разказ, той се е возил в автобус по линия 102, когато тя се еднала до него.
Свидетелят описва ситуацията така: „Вчера в 17:50 часа в автобус 102, тази дама седна до мен. Ровех си в телефона и тя ме попита на английски дали имам нужда от помощ. Отговорих ѝ, че съм българин и просто не познавам маршрута. Тя реагира агресивно, заявявайки, че не приличам на българин. Когато се опитах да се пошегувам, тя отвърна остро, че не е направила комплимент, след което се премести в предната част на превозното средство.“
В интернет пространството се разпространяват теории, че жената е българска гражданка, която целенасочено е избирала жертвите си сред чужденци. Разследването продължава, като органите на реда работят по установяване на причините за нейното поведение.

Leave a Reply