Вашингтон налага пълна морска блокада на иранските пристанища

·

Централното военно командване на САЩ обяви официално въвеждането на пълна блокада върху всички пристанища на Иран. Решението влезе в сила днес от 10:00 часа източноамериканско време.

Мярката е всеобхватна и засяга всеки плавателен съд, независимо от неговия флаг или държава на произход. Забраната се отнася както за влизане, така и за излизане от иранските пристанищни съоръжения, както и за цялата крайбрежна зона на Ислямската република.

Действията на американските сили се следят с голямо внимание на фона на засиленото напрежение в региона. Очаква се блокадата да окаже сериозно влияние върху световния пазар на петрол и търговските маршрути в Персийския и Оманския залив.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *