На 20 август 1989 г. имение в Бевърли Хилс се превърна в сцена на зловещо престъпление, което разтърси цяла Америка. Първоначално разследващите подозираха обир, завършил фатално, но истината се оказа много по-мрачна: Хосе и Кити Менендес бяха хладнокръвно екзекутирани от собствените си синове – Лайл и Ерик.

Коя беше Кити Менендес?
Родена като Мери Луиз „Кити“ Андерсен през 1941 г. в Илинойс, тя израства в семейство с трудни отношения. След като завършва гимназия, тя се записва в университета в Южен Илинойс, където печели титлата „Мис Оук Лоун“ и се запознава с амбициозния кубински имигрант Хосе Менендес. Двойката бяга от семействата си и се омъжва в Ню Йорк през 1963 г.

След като Хосе става успешен изпълнителен директор в Ел Ей, семейството заживява в охолство. Кити напуска работата си като учителка, за да се посвети на децата си. Въпреки външния блясък, зад затворени врати се натрупва напрежение.

Зловещото престъпление
Дни преди убийството, братята купуват две ловни пушки. В нощта на 20 август 1989 г. те влизат в хола, където родителите им почиват, и откриват огън. Кити е простреляна многократно, а нараняванията ѝ са толкова тежки, че остава неразпознаваема. След извършеното деяние, синовете се опитват да инсценират престъплението като мафиотско нападение, докато сами харчат част от наследството си.

Наследството и съдебният процес
По време на делото Лайл и Ерик твърдят, че баща им е бил жесток и ги е подлагал на насилие, а майка им е знаела, но е мълчала. Защитата се опитва да използва това като мотив за отмъщение, но обвинението е категорично, че убийствата са планирани хладнокръвно с цел облагодетелстване. През 1996 г. братята са признати за виновни и осъдени на доживотен затвор без право на замяна.


Leave a Reply