Година след трагичния инцидент край Телиш, който отне живота на 12-годишната Сияна, нейните най-близки хора споделят своята болка и надежда. Майката и бабата на момичето публично изразиха подкрепата си към Николай Попов и гражданското движение „Сияние“, което той оглавява в името на справедливостта.

Стоянка Ламбева, бабата на Сияна, споделя, че всеки преживява загубата си по различен начин. Докато за нея и дъщеря ѝ утехата се крие в тишината, за Николай Попов тя е в активната борба. Според нея успехът на това движение би донесъл поне частичен покой и чувство за справедливост за случилото се.
Възрастната жена подчертава, че Сияна още като дете е притежавала огромно сърце, помагайки на болни, бездомни животни и всеки нуждаещ се. Именно тези качества според бабата Николай продължава да насърчава чрез своето движение, като отрича всякакви амбиции за власт или финансови облаги.
Емоционално послание отправи и майката на загиналото момиче. Тя призова всички родители да ценят всеки миг с децата си, да ги прегръщат по-силно и да ги слушат с цялото си сърце, напомняйки, че животът е изключително крехък.

Leave a Reply