Шокиращ рекорд край Бургас: Пиян водач седна зад волана с 4,46 промила

·

Случай на изключителна безотговорност разтърси Бургас, след като 37-годишен мъж бе задържан да управлява автомобил с рекордното количество от 4,46 промила алкохол в кръвта. Инцидентът се разиграва на 30 март около 19:30 часа и поставя нов антирекорд по отношение на шофирането в нетрезво състояние.

Дрегер

Сигналът за опасното поведение на водача е подаден от граждани, забелязали мъж в видимо неадекватно състояние, който се качва в кола в бургаския комплекс „Меден рудник“. Патрулиращи полицаи от Четвърто РПУ бързо локализират превозното средство на булевард „Александър Георгиев-Коджакафалията“.

На място служителите на реда стават свидетели на опасни маневри – автомобилът се е движил на заден ход в бус лентата, опитвайки се да стигне до паркинг. При последвалата проверка е установено, че водачът е в състояние на тежко опиянение, а дрегерът показва зашеметяващата стойност от 4,46 промила.

Мъжът е отказал да даде кръвна проба за допълнителен анализ и е задържан в ареста за денонощие. В момента по случая се води разследване, което да установи всички детайли около това опасно нарушение на закона.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *