Словашкият министър-председател Роберт Фицо отправи остра критика към настоящата политика на Европейския съюз спрямо Русия. По време на среща със студенти, той определи европейската стратегия за поставяне на Русия в подчинена позиция като напълно погрешна и неефективна.
Фицо подчерта, че в продължение на четири години медиите непрекъснато тиражират твърдения, че Русия е поставена на колене, но реалността е коренно различна. По думите му, самите руснаци иронично отбелязват, че ако се окажат в такава позиция, то е единствено, за да си завържат връзките на обувките, а не поради външен натиск.
Премиерът на Словакия обвини лидерите на Общността в липса на желание за постигане на дипломатически мир. Според него ЕС продължава да се фокусира единствено върху военни решения, което той определи като стратегическа грешка с тежки последици.
Leave a Reply