Случай, граничещ с медицинско чудо и пълна безотговорност, разтърси Дупница. 39-годишен мъж бе задържан след катастрофа на автомагистрала „Струма“, като дрегерът отчете стряскащите 5,95 промила алкохол, а тестът за наркотици потвърди употреба на кокаин.
След като предизвикал инцидент на пътя, водачът направил опит да избяга, но бил спрян от органите на реда на пет километра от мястото. Според полицията, мъжът е бил в пълна неадекватност. Даниел Тонев от РУ-Дупница сподели, че общуването с него е било изключително трудно поради тежкото му състояние.
Освен че отказал кръвна проба, нарушителят вече е с наложена мярка „задържане под стража“ за 72 часа. Историята на водача е изпълнена с провинения – от 2004 година насам той е санкциониран 21 пъти, а свидетелството му за управление е било отнемано четири пъти заради шофиране в нетрезво състояние.
Предвид факта, че законът предвижда от 1 до 3 години лишаване от свобода и солени глоби при подобни провинения, този шофьор е изправен пред сериозни законови последствия, които може да сложат окончателен край на шофьорската му „кариера“.

Leave a Reply