Нов дом за двете изоставени деца от Ямбол

·

Двете деца от Ямбол, които бяха оставени без родителски надзор, изложени на сериозен риск, вече имат планирано бъдеще. Социалните служби са взели решение те да бъдат настанени заедно в едно приемно семейство, считано от 14 април. Това е резултат от работата на Координационния механизъм за взаимодействие между институциите, отговарящи за закрилата на деца в опасност, информират от Министерството на труда и социалната политика.

Експертите са предприели тази стъпка след внимателна проверка, при която не са открити роднини или близки на децата, които да притежават капацитета и подходящите условия, за да поемат грижата за тях. Осигуряването на обща приемна среда е ключово за психологическото състояние на малчуганите в този труден за тях момент.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *