Стартира поредното преброяване на посетителите в археологическия парк Небет тепе. Процесът се провежда периодично в рамките на няколко дни през активните сезони, като данните от настоящото изследване се очакват веднага след 19 април. Информацията бе потвърдена от доц. д-р Костадин Кисьов, директор на Регионалния археологически музей, който отговаря за стопанисването на обекта.
„Наблюдаваме изключително сериозен интерес от страна на граждани и гости на града. Ако през изминалата година отчитахме по 200-250 посетители на час, то очакванията са през настоящия сезон тези цифри да бъдат надминати. Потокът от хора е непрестанен, което доказва значимостта на мястото“, коментира доц. Кисьов. Той допълни със съжаление, че все още липсва механизъм за въвеждане на входна такса за археологическия обект.

Leave a Reply