Над 10 тона развалено месо разкрито в свищовска кланица

·

Мащабна акция на Българската агенция по безопасност на храните в Свищов доведе до разкриването на огромно количество опасни хранителни продукти. Инспекторите са открили над 10 тона месо с изтекъл срок на годност в местен обект, съчетаващ кланица и цех за преработка.

При извършената инспекция е установено, че месото, сред което има и агнешко, е съхранявано при крайно неподходящи температурни условия. Освен липсата на задължителна маркировка, екипите са констатирали и шокиращо ниско ниво на хигиена в производствените помещения.

Цялата партида от 10 тона е насочена за незабавно унищожаване, за да се предотврати попадането ѝ на пазара. Проверките на агенцията в обекта продължават.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *