Дългоочакваната модернизация на железопътния участък между пловдивските села Маноле и Белозем вече е реалност. Официално бе пуснато движението по два чисто нови пътни надлеза, които окончателно елиминират старите прелези и осигуряват безпрепятствено преминаване за шофьорите.
Край на чакането пред бариерите
Новите съоръжения, разположени съответно на км 23+800 и км 26+306, гарантират пълно разделяне на автомобилния и влаковия поток. Инвестицията носи директни ползи за региона – край на досадното изчакване пред спуснатите бариери и драстично повишаване на безопасността. Освен за шофьорите, проектът е ключов и за железницата, тъй като позволява на влаковете по направлението Пловдив – Бургас да се движат с по-висока и ефективна скорост.
Европейска визия за транспортна свързаност
Проектът е част от мащабната инициатива за рехабилитация на линията Пловдив–Бургас. Финансирането е осигурено от Кохезионния фонд на Европейския съюз по програма “Транспортна свързаност”, като стойността на изградените надлези възлиза на близо 2,75 милиона евро. Изпълнението бе възложено на консорциума “ИНЖЕНЕРИНГ НАДЛЕЗИ”. Тази модернизация е стратегически ход за подобряване на железопътните услуги и логистиката към пристанище Бургас, правейки транспорта в страната по-бърз, безопасен и екологичен.

Leave a Reply