Мащабен проект за модернизация на градската среда стартира в Хисаря с официална първа копка на улица „Хан Аспарух“ в квартал „Момина баня“. Инвестицията, реализирана със средства от общинския бюджет, има за цел да преобрази напълно облика на района.
Предвижда се обновяването на участък с дължина над 248 метра, разположен между улиците „Опълченска“ и „Бор“. Проектът включва изграждането на чисто ново пътно платно с ширина 4.5 метра и съвременни тротоари, които до момента липсваха или бяха в лошо състояние. Според кмета на общината, Ива Вълчева, тези мерки ще осигурят по-висока безопасност и комфорт за жителите.

Усилията на общинската администрация не спират дотук. Паралелно се работи по ключови артерии в града като улиците „Шейново“ и „Васил Левски“. На „Шейново“ се полагат вибропресовани павета, като се обръща специално внимание на достъпната среда чрез тактилни плочи и понижени бордюри за хора със зрителни увреждания. Поставено е и ново енергоефективно LED осветление.
В допълнение към мащабните ремонти, общината извършва и текуща поддръжка на настилките чрез специализирана техника в централните части и кварталите. В списъка с обекти попадат улиците „Д. Благоев“, „Ал. Стамболийски“, „Крепостна“, „Аугуста“, „Оборище“ и района на Гаров площад.
Стратегията на местната власт е насочена към устойчиво развитие и постепенно обновяване на цялата пътна мрежа в общината, като се планира включването на ул. „Иглика“ в инвестиционната програма за 2026 година.

Leave a Reply