Геройство в бяло: Старозагорски полицаи предотвратиха фатален скок от болница

·

Смела и нестандартна спасителна операция проведе екип на МВР в Стара Загора. Четирима служители на реда предотвратиха трагедия, след като мъж заплаши да сложи край на живота си, скачайки от осмия етаж на местната университетска болница.

За да спечелят доверието на разстроения човек, полицаите взеха бързо решение – те свалиха униформите си. Преоблечени като цивилни, те успяха да скъсят дистанцията и да проведат спокоен диалог, който в крайна сметка убеди мъжа да се отдръпне от опасния парапет.

Сигналът за инцидента е подаден на спешния телефон 112 вчера в 18:30 часа. Пациентът, който по това време е преминавал лечение в лечебното заведение, внезапно се е озовал на ръба на прозорец на осмия етаж. Директорът на ОДМВР-Стара Загора, старши комисар Георги Георгиев, поясни, че незабавно към мястото са насочени екипи на пожарната, специализиран психолог и служители на Второ РУ в града.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *