Любителите на риболова в област Шумен получават разрешение да практикуват своето хоби на два конкретни водоема по време на актуалния период на размножаване на рибите. Става въпрос за язовирите „Царев брод-2“ и „Дибич“.
Решението е базирано на официална заповед на министъра на земеделието и храните. Този документ се издава ежегодно и регламентира периода от средата на април до 31 май, през който по принцип е в сила забрана за улов на риба и други водни обитатели в Черно море, река Дунав и всички вътрешни водни обекти в страната.
Въпреки общите рестрикции, Министерството е изготвило списък с конкретни водоеми, където любителският риболов остава позволен, за да се осигури възможност за отдих край водата дори в размножителния сезон.

Leave a Reply