Футболен клуб ЦСКА превърна навечерието на Великден в истински празник за децата от Белоградчик. В благородна инициатива, обединила фенове, треньори, администрация и футболисти, бяха събрани дарения за младежи на възраст от 7 до 18 години, настанени в местните социални центрове.

Хранителните продукти бяха раздадени на потребителите на Центъра за настаняване от семеен тип и Преходното жилище, като подкрепа получиха и редица семейства в затруднено положение от общината. При получаването на даренията, децата не скриха радостта си и заедно извикаха: „Благодарим ЦСКА!“.
Кметът на Белоградчик Боян Минков, който е дългогодишен привърженик на „червените“, лично присъства на събитието. Той изрази своята дълбока признателност към клуба: „Спортистите доказаха, че имат големи сърца и извън терена. Благодарение на тази инициатива, децата в неравностойно положение успяха да усетят духа на светлите празници“.
Мащабната кампания се провежда за втора поредна година, но за Белоградчик това е първо гостуване на „армейците“. Общината благодари на всички дарители, които с жеста си доказаха, че добротата е най-голямата победа.

Leave a Reply