Българският ансамбъл по художествена гимнастика се качи на почетната стълбичка по време на Световната купа в Азербайджан. Тимът в състав София Иванова, Магдалина Миневска, Рая Божилова, Емилия Обретенова и Магдалена Вълкова завоюва бронзовите медали във финала с три обръча и два чифта бухалки.
Въпреки допуснатата грешка, нашите момичета получиха оценка от 26.750 точки, което им отреди третото място. Първото място зае отборът на Испания, а среброто отиде при руските гимнастички, които завършиха със същия сбор от точки, но с по-висока оценка за изпълнение.
Това отличие бележи силен завършек за българския отбор, който си тръгва от Баку с общо четири медала. В актива на страната ни влизат още сребро на Стилияна Николова на обръч, както и две бронзови отличия за нея – на топка и в многобоя.

Leave a Reply