Българският ансамбъл по художествена гимнастика демонстрира завиден боен дух на Световната купа в Баку. След като първият ден от надпреварата ги остави на 12-а позиция, родните момичета се мобилизираха и успяха да се класират за престижния финал на съчетанието с три обръча и два чифта бухалки. Със своите 27.400 точки българките постигнаха втория най-висок резултат в квалификациите, отстъпвайки единствено на представителките на Израел.
В крайното подреждане на многобоя тимът ни в състав София Иванова, Магдалина Миневска, Рая Божилова, Емилия Обретенова и Магдалена Вълкова зае осмото място с общ актив от 48.550 точки. На почетната стълбичка се качиха отборите на Израел, Испания и Русия (състезаващи се под неутрален флаг).
Отлично представяне записа и Стилияна Николова, която се окичи с бронзов медал в многобоя при индивидуалните състезателки. Тя си осигури място на всички четири финала, като на обръч влезе с най-висока оценка от 29.800 точки. В съдийския панел страната ни бе представена от Християна Тодорова. Решителните битки за разпределяне на медалите на отделните уреди предстоят утре.

Leave a Reply