Байерн Мюнхен записа впечатляващ успех с 2:1 при визитата си на „Сантяго Бернабеу“ срещу Реал Мадрид в първи двубой от четвъртфиналите на Шампионската лига.
Първата част предложи динамичен футбол, в който германският тим доминираше териториално. Логичното се случи малко преди почивката, когато Луис Диас се разписа след прецизно подаване на Серж Гнабри.
След подновяването на играта, възпитаниците на Венсан Компани продължиха с възходящото си темпо. Хари Кейн удвои преднината на баварците с майсторски изстрел от дъгата пред наказателното поле.
Въпреки натиска на гостите, „белите“ успяха да се върнат в мача в 75-ата минута чрез Килиан Мбапе, запазвайки интригата жива. До финалния съдийски сигнал опасни ситуации не липсваха и пред двете врати, но резултатът остана непроменен.
Решителният сблъсък е насрочен за 15 април, когато двата тима ще се срещнат на „Алианц Арена“ в Мюнхен.

Leave a Reply