Добра новина за риболовците в Шуменско: Риболовът е разрешен на два язовира по време на забраната

·

Любителите на риболова в област Шумен получават разрешение да практикуват своето хоби на два конкретни водоема по време на актуалния период на размножаване на рибите. Става въпрос за язовирите „Царев брод-2“ и „Дибич“.

Решението е базирано на официална заповед на министъра на земеделието и храните. Този документ се издава ежегодно и регламентира периода от средата на април до 31 май, през който по принцип е в сила забрана за улов на риба и други водни обитатели в Черно море, река Дунав и всички вътрешни водни обекти в страната.

Въпреки общите рестрикции, Министерството е изготвило списък с конкретни водоеми, където любителският риболов остава позволен, за да се осигури възможност за отдих край водата дори в размножителния сезон.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *