Бургас раздава дървета срещу ненужни мебели

·

Община Бургас стартира интересна екологична инициатива по повод Седмицата на гората. Гражданите ще имат възможност да се включат в кампания, при която срещу предадени стари мебели или други дървени отпадъци за рециклиране, ще получат безплатна фиданка.

Общо над 250 млади дръвчета са предвидени за участниците в кампанията. Събитието ще се състои на 10 април в интервала от 10:00 до 14:00 часа. Мястото на срещата е пред Парк Арена ОЗК в ж.к. „Славейков“.

Целта на кампанията е да се насърчи устойчивото управление на горите, да се подкрепи повторната употреба на суровини и да се подобри биоразнообразието в региона чрез активното участие на местната общност.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *