45 години НДК: Културен празник с Лили Иванова и Софийската филхармония

·

Националният дворец на културата отбелязва своята 45-годишнина с впечатляваща програма под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова. Тържествата започват на 31 март 2026 г. с изложбата „Боянската църква в зората на Ренесанса“, разположена в Централното фоайе.

Галаконцерт „Симфония на времето“

Кулминацията е на 31 март от 19:00 ч. в Зала 1. Събитието ще бъде открито с официални слова от Илияна Йотова, министъра на културата Найден Тодоров и директора на двореца Андрияна Петкова. Зрителите ще се насладят на уникална съвместна изява на Лили Иванова и Софийската филхармония под диригентството на маестро Найден Тодоров.

Продължение на празничните събития

На 1 април 2026 г. от 18:30 ч. ще бъде представена експозицията „Пластове цвят“, включваща близо 60 творби на именити български художници и скулптори.

Честванията продължават на 2 април с ретроспективната изложба „Градежът на столичани“ на Моста на влюбените, която показва архивни кадри от построяването на емблематичната сграда. В същия ден, от 18:00 ч. в кино „Люмиер“, ще се състои безплатна прожекция на филма на Албена Александрова „Етюд за красотата отвътре“, последвана от дискусия с публиката.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *