Служебният министър на вътрешните работи Емил Дечев и и.д. главен секретар на МВР Георги Кандев удостоиха с почести служителите на реда, които с решителни действия предотвратиха трагедия в Ямбол. Полицията успя да спаси дете, което бе на косъм от фатално падане от тераса на осмия етаж на жилищен блок.
След официалната церемония по награждаването, проведена в сградата на Областната дирекция на МВР, униформените взеха благороден жест. Те обявиха пред присъстващите медии, че даряват своята колективна парична награда в размер на 1230 евро на двете малки деца, оставени без родителски надзор, което доведе до застрашаващия живота им инцидент.
Героизъм в името на живота
„Едно наистина опасно събитие бе предотвратено благодарение на смелостта и героизма на нашите колеги, които действаха с риск за собствения си живот“, коментира министър Дечев по време на събитието.
Припомняме, че случаят предизвика широк обществен отзвук, като в момента се води разследване за това дали децата са били оставени без надзор умишлено.

Leave a Reply