Мащабният музикален фестивал Wireless в Лондон се сблъска с неочаквани финансови затруднения, след като два от ключовите му спонсори – гигантите Pepsi и Diageo – официално прекратиха партньорството си. Причината за това решение е поканата към рапъра Кание Уест да бъде основен хедлайнер на събитието.
Спорният изпълнител, който в последно време често е обект на критики заради своите антисемитски изказвания, е планиран като водеща атракция и през трите вечери на музикалния форум. Фестивалът трябва да се проведе през юли във Финсбъри Парк, но решението на организаторите да заложат на Уест се оказа твърде рисковано за имиджа на големите корпоративни партньори.

Leave a Reply