През 1969 година Ролинг Стоунс бяха на кръстопът. След отстраняването на Брайън Джоунс и трагичната му смърт, групата отчаяно се нуждаеше от свежа кръв за предстоящото си грандиозно шоу в Хайд Парк. Тогава на сцената се появи 20-годишният Мик Тейлър – виртуоз, който не подозираше, че се забърква в най-бурния период от историята на рока.

От местните клубове до върха
Тейлър, роден в Уелуин Гардън Сити, започва пътя си още на 9-годишна възраст. Неговият талант го отвежда в групата на Джон Мейъл, след като замества Ерик Клептън. Това беше само началото на една кариера, белязана от музикален блясък и лични изпитания.

Сянката на трагедията и рокендрол лудостта
Дебютът на Тейлър в Хайд Парк беше горчив – той трябваше да замени покойния Брайън Джоунс пред стотици хиляди фенове. Скоро след това групата се сблъска с мрачната реалност на Алтамонт, където концертът завърши с насилие и смърт. Тейлър бързо разбра, че животът със Стоунс не е само блясък, а опасен коктейл от слава и зависимости.

Златната ера и неочакваната раздяла
Въпреки че Тейлър допринесе за шедьоври като „Sticky Fingers“ и „Exile on Main Street“, вътрешното напрежение растеше. Той се чувстваше недооценен заради липсата на авторски права, а наркотичната зависимост започна да го задушава. През декември 1974 г. той взе радикалното решение да напусне групата по време на парти, оставяйки Мик Джагър в шок.
Животът след голямата сцена
След Стоунс, Тейлър премина през трудни години на борба с пристрастяването, но успя да намери пътя към трезвеността. Днес той признава: „Ако бях останал, вероятно щях да съм мъртъв“. Въпреки че соловата му кариера не достигна търговския успех на Стоунс, той остава музикална икона, която от време на време се завръща при старите си колеги за специални изяви.


Leave a Reply