Край на една ера: Бернардо Силва се сбогува с Манчестър Сити

·

Един от стълбовете в състава на Пеп Гуардиола си тръгва от Етихад Стейдиъм. Манчестър Сити официално обяви, че след приключването на настоящия сезон Бернардо Силва ще сложи край на своя престой в клуба.

Португалският маестро оставя незаличима следа след девет сезона при „гражданите“. Той записа 451 мача, в които отбеляза 76 гола и направи 77 асистенции. Пълната му витрина наброява 19 трофея, сред които исторически требъл и шест титли във Висшата лига.

В прочувствено обръщение към привържениците, Силва сподели, че е сбъднал мечтите си в Манчестър. „Пристигнах тук като футболист, а си тръгвам като фен на клуба за цял живот“, написа той. Португалецът отбеляза, че този град е станал негов дом, където е създал семейството си.

Той благодари специално на Пеп Гуардиола, своите съотборници и целия персонал за подкрепата през годините, призовавайки феновете да продължат да стоят зад отбора. Силва подчерта, че се надява до края на сезона тимът да спечели нови отличия, с които да завърши подобаващо неговата ера в английския шампион.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *