Потопете се в магическата атмосфера на изкуството, където природата и човешката душа се сливат в едно. Столичната галерия „Маестро“ отваря вратите си за специално събитие – самостоятелната изложба на виртуозния добруджански живописец Христо Кралев.
Експозицията, озаглавена „Земята и хората“, ще бъде открита официално на 16 април от 18:30 ч. в залата на галерията на ул. „Цар Самуил“ 37.
Философско пътешествие към вечността
„Земята и хората“ не е просто изложба, а сетивен разказ за неразривната връзка между човека, природата и вярата. Тук жътвата се превръща в свещен ритуал, а земята пулсира като жив организъм, пазещ спомените на поколенията. Творбите на Кралев, определени от критиката като „икони на битието“, ни пренасят в свят, в който се търси българската вечност.
Авторският почерк на живописеца е уникален – той превръща самата рамка в част от художествения обект и вгражда естествени материали, които придават монументалност на творбите. Цветовете в картините му не просто описват реалността, те излъчват вътрешна енергия и надежда.
За майстора на сакралното
Христо Кралев, роден в Добрич и възпитаник на Националната художествена академия в класа на проф. Добри Добрев, се утвърждава като един от най-самобитите автори в съвременното изкуство. Неговото творчество е далеч от модерната технологична суета, фокусирайки се изцяло върху сакралното. Неговите платна са част от престижни частни и публични колекции във Франция, Австрия, Германия и Русия.
Изкуствоведът Валерий Пощаров определя Кралев като „златотърсач на смисъла“, който разравя корените на древната земя, за да открие вселенската хармония между птиците, облаците, житото и хората.
Детайли за събитието:
Изложба „Земята и хората“ на Христо Кралев
Галерия „Маестро“, София, ул. „Цар Самуил“ №37
16 април 2026 г. (четвъртък) от 18:30 ч.

Leave a Reply