Лятото на 1994 г. остава завинаги в историята като миг на национална гордост, когато воденият от Димитър Пенев български отбор шокира света и зае престижното четвърто място на Световното първенство в САЩ. Днес, десетилетия по-късно, поредица от тежки здравословни битки и загуби на емблематични фигури като Христо Стоичков, Борислав Михайлов, Йордан Лечков и Красимир Балъков повдига болезнения въпрос за съдбата на тези футболни титани.
Най-скорошната и болезнена загуба е тази на Борислав Михайлов. Дългогодишният капитан на националите и бивш президент на БФС си отиде на 63 години след тежък инсулт. Тодор Батков сподели, че пред лицето на смъртта човек разбира, че Господ вижда всичко, а Георги Иванов-Гонзо открито обвини за състоянието на Михайлов кампанията от клевети и лъжи, на които той бе подложен през последните години.

Футболната общественост е в траур и заради загубата на Стратега Димитър Пенев, който почина в началото на 2026 г., оставяйки след себе си епоха на ненадминати успехи. Паметта на Трифон Иванов, който ни напусна твърде рано през 2016 г. след масивен инфаркт, също остава жива в сърцата на феновете.

Освен загубите, отборът преминава през тежки лични изпитания. Любослав Пенев, който пропусна световното поради раково заболяване, отново се изправи срещу коварната диагноза, борейки се с рак на бъбреците. Паралелно с него, Петър Хубчев също води битка с онкологично заболяване, търсейки надежда в утрешния ден. Подкрепа за тези двама герои ще бъде оказана чрез благотворителния „Мач на надеждата“, организиран от Стилиян Петров.


Leave a Reply