Администрацията на президента на САЩ Доналд Тръмп обмисля въвеждането на наказателни мерки срещу редица държави членки на НАТО. Причината за това решение е липсата на подкрепа от страна на тези съюзници към Вашингтон и Израел в контекста на военния конфликт с Иран, съобщава Wall Street Journal.
Според информация, предоставена от официални лица в американската администрация, част от европейските партньори не са демонстрирали достатъчна ангажираност към позициите на САЩ. Ситуацията става все по-напрегната, след като ръководството на Алианса открито заяви, че войната в Иран се е превърнала в тест за лоялността на съюзниците, който не всички са успели да преминат успешно.
Междувременно в Сената на САЩ демократите правят нови опити за прокарване на резолюция, целяща спиране на военните действия. Президентът Тръмп от своя страна категорично отхвърля критиките, определяйки различни предложения и споразумения за примирие като несериозни инициативи от страна на външни лица.

Leave a Reply