Повече от месец след като Съветът за електронни медии (СЕМ) гласува доверие на Милена Милотинова за генерален директор на Българската национална телевизия, тя остава истински призрак в сградата на „Сан Стефано“ 29. Въпреки победата си над конкуренти като Емил Кошлуков, Свилена Димитрова и Невена Андонова, Милотинова избягва всякакъв контакт с екипа на обществената медия.
В коридорите на телевизията цари недоумение. Журналисти, оператори и технически персонал си задават един и същ въпрос: къде е новата началничка? Фактът, че тя все още не е свикала Управителния съвет, не е представила визията си за развитието на телевизията и не е направила опит да се запознае с хората, които работят там, създава напрежение и усещане за несигурност.
Според източници, поведението на Милотинова се описва като „ледена кралица“. Тя пристига на работа почти инкогнито, избягва социални контакти и се барикадира в кабинета си през целия ден. Този режим на пълно радиомълчание изнервя служителите, които нямат представа какви са плановете ѝ за бъдещето на БНТ.
Традиционните представи за нов ръководител, който се представя пред екипа и изгражда връзки, тук напълно отсъстват. Вместо това, Милотинова избира пълна изолация, оставяйки телевизионерите да се питат какво точно се случва зад затворените врати на кабинета на генералния директор.

Leave a Reply