Масово присъствие на цивилни граждани се наблюдава около ключови инфраструктурни съоръжения в Иран, съобщават медии в страната. Кадрите, разпространени от агенция Fars News, показват хора, които на практика се превръщат в „човешки щит“ за защита на стратегически обекти на фона на ескалиращото напрежение в региона.
Символика на саможертвата
Демонстрациите обхващат важни обекти като електрическата централа „Казерун“, където групи с национални знамена са заели позиции около охладителните кули. В град Ахуаз участниците в шествието преминаха по „Белия мост“, развявайки огромно иранско знаме.
В събитията участват цели семейства – мъже, жени и деца. Демонстрантите носят плакати с надписи като „Тялото ми е жертва за родината“, а акцията е придружена от патриотични песни и религиозни послания, прославящи саможертвата в името на държавата.
Тези действия идват в момент на изключително обтегнати отношения между Техеран и Вашингтон, след като администрацията на Доналд Тръмп постави ултиматуми за разоръжаване и отправи остри предупреждения към ислямската република.

Leave a Reply