По време на тържествената литургия в катедралата „Св. Александър Невски“ по случай Цветница, Негово Светейшество българският патриарх Даниил отправи важно послание към вярващите. Той подчерта, че царството Божие не е външна цел, а се намира дълбоко вътре във всеки от нас, и призова хората да изчистят сърцата си от омразата.
Православната църква отбелязва Входа Господен в Йерусалим – един от най-светлите празници, който бележи началото на Страстната седмица. Патриарх Даниил припомни събитията отпреди две хиляди години, когато жителите на Йерусалим посрещнали Иисус Христос с радостни възгласи „Осанна“ и полагали цветя и палмови клонки по пътя Му.
В словото си духовният водач припомни, че след три години на обществена проповед, Христос влиза в Йерусалим като Цар, но Неговото царство не е от този свят, а се гради върху любовта и духовното пречистване.

Leave a Reply