Мисия Артемида II: Екипажът се потопи в тишината на обратната страна на Луната

·

Четиримата астронавти, част от историческата мисия Артемида II, преминаха през ключов етап от своето пътешествие, оставайки напълно откъснати от външния свят за 40 минути. Прекъсването на комуникацията е настъпило в момента, в който космическият апарат се е скрил зад Луната, съобщиха официално от НАСА.

Среща с неизвестното

Преминаването зад лунния диск е било напълно планирано. Преди да изгуби радиовръзката с контролния център в Хюстън, астронавтът Виктор Глоувър се е сбогувал с наземния екип с думите: „Среща от другата страна“.

  • НАСА сподели първи кадри от обратната страна на естествения спътник на Земята.
  • Екипажът успешно достигна целта си по разписание.
  • Астронавтите продължават да изпращат уникални визуални данни от дълбокия космос.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *