Григор Димитров преживя болезнен момент в своята кариера, записвайки седмо поражение в девет двубоя от началото на настоящия сезон. След неуспеха си, най-добрият ни тенисист е изправен пред исторически срив – за първи път от 14 години той ще напусне елитната компания на 100-те най-добри играчи в света.
В мач от първия кръг на турнира от сериите „Мастърс“ в Монте Карло, където българинът пребивава, той отстъпи пред аржентинеца Томас Мартин Ечевери с 4:6, 6:2, 3:6. Двубоят продължи близо два часа, като от трибуните Гришо бе подкрепян от своята майка Мария и приятелката си Ейса Гонзалес.
Тази загуба има и тежки математически последствия. Димитров не успя да защити 200 точки, спечелени при достигането му до четвъртфиналите миналата година. В резултат на това, във виртуалната класация към момента той заема незавидната 135-та позиция, което поставя под сериозен въпрос възможността за бързо изкачване в ранглистата до края на годината.

Leave a Reply